Vai pudeļu atvērējs var būt dizainers? Jā, var! Šeit atradīsiet pudeļu atveru klāstu, kas var tikt galā pat ar visstingrākajiem pudeļu vāciņiem - no klasiskiem līdz neparastiem, piemēram, pudeles vāciņu, noslēpumainu radījumu vai... velnu! velns! Šie atvērēji būs ne tikai praktisks papildinājums jūsu virtuves piederumu klāstam, bet arī jautra dāvana alus vai... oranžu dzērienu cienītājiem. ...apelsīni. Protams, standarta, tradicionālie attaisāmie ir lielisksi un darbojās nevainojamu, tomēr, mūsdienīgā mājoklī noteikti iederēsies elektriskais vīna pudeļu attaisāmais, kas pildīs tās pašas funkcijas, ko jau ierastie attaisāmie, bet izskatīsies modernāk un futuristiskāk. 

Un, kamēr mēs runājam par zeltainā dzēriena cienītājiem, kā ir ar mūsu alus aksesuāriem?

32 produkti

Lai uzlabotu savu ikdienas dzīvi, ir vērts likt uz praktisku pudeļu atvērēju. Katram mājās vajadzētu būt šādai ierīcei. Pateicoties tam, ir iespējams droši atvērt pudeles ar vāciņiem, taču daudz vieglāk būs arī atskrūvēt plastmasas vāciņus vai šampanieša pudeles.

Cepuru atvērējs

Izrādās, ka šim vienkāršajam rīkam ir sena vēsture. To 1893. gadā patentēja Alfrēds Luijs Bernardēns. Tomēr viņa izstrādātais atvērējs bija pastāvīgi piestiprināts pie galda, kas nozīmēja, ka to nevarēja izmantot jebkur - kaut kas tiem, kam patīk sēdēt pie alus..... Vai trīs. Tomēr gadu vēlāk Viljams Peiners patentēja manuālo un līdz ar to daudzpusīgāku vāciņu atvērēju, kas darbojas vēl šodien. Ir vērts zināt, ka Painters ir arī mežģīņu aizdares izgudrotājs. Interesanti, ka viņš 1892. gadā izgudroja vāciņu un tikai divus gadus vēlāk izgudroja ierīci, ar ko to atvērt... Tomēr lieliski prāti iet katrs savu ceļu!

Protams, šāda veida bloķēšanu ir iespējams novērst ar citiem līdzekļiem, taču tas nav ieteicams. Noteikti drošāk ir paļauties uz vāciņu atveri. Atvēršanas mehānismu uzliek uz vāciņa tā, lai vāciņa augšējā daļa balstītos uz tā virsmas, bet apakšējā daļa pieķertos zobiem. Instruments darbojas pēc sviras principa. Velkot uz augšu atverēja rokturi, vāciņš tiek noņemts, un nav riska sagriezt roku par aso galu.

Alus atvērējs

Protams, mēs visbiežāk iegādājamies alus atvērēju. Zelta dzēriena cienītāji daudz labprātāk pērk dzērienu pudelēs, nevis skārdenēs. Nav nepieciešams iedziļināties sīkumos - šie ir fakti. Tomēr, lai dzertu putojošo dzērienu, viņiem tas ir jāatver pašiem. Lai gan mēdz būt pudeles ar vāciņu, visbiežāk tiek izmantots klasiskais vāciņš. Tāpēc pudeļu atvērējs ir viens no būtiskākajiem elementiem starp alus piederumi katra alus dzērāja aprīkojumā. Tāpēc daudzi no pieejamajiem pudeļu atvērējiem ir kompakti, lai tos varētu ievietot kabatā, rokassomiņā, mugursomā...

Protams, pudeļu atvērējs nav jāizmanto tikai alus atvēršanai. Uz vāciņa ir arī minerālūdens un avota ūdens, svaigi spiestas sulas, apelsīnu desas. Tāpēc jums nav jāuztraucas par to, kā rīkoties ar vāciņu dārzā, piknikā vai pludmalē - vienkārši paņemiet līdzi savu kabatas draugu. Populārs risinājums ir atslēgu gredzens. Gan ar klasisku formu, kas atgādina Viljama Paintera patentēto, ar gredzenu vai ķēdīti, gan arī modernākā formā. Alus atveramajam atslēgu riņķītim ir tā priekšrocība salīdzinājumā ar citiem šāda veida piederumiem, ka, piestiprināts pie atslēgām, tas vienmēr būs pa rokai.

Mājās ir ieteicams izmantot nedaudz lielāku atveri ar ērtu rokturi. Ir labi, ja tā konstrukcija ir izturīga - tā tā tā kalpos gadiem ilgi. Katram pudeļu vāciņu atvērējam ir metāla cilpiņa, bet rokturis var būt izgatavots no dažādiem materiāliem, bieži vien dekorēts vai apdrukāts ar izdomātiem dizainiem.

Apdrukātie alus atvērēji ir ideāli piemēroti kā dāvana draugam. Visbiežāk uz tiem ir kāds smieklīgs attēls vai teksts. Šādi smieklīgi alus atvērēji patiks ikvienam. Tie ienes virtuvē optimismu, piesaista uzmanību un bieži ir smieklīgi. Smieklīgs alus atvērējs var būt raksturīgs ne tikai drukai, bet arī formai, piemēram, vietnē FormAdore varat iegādāties aksesuāru saules, velna vai kaķa formā. Turklāt interesanti alus atvērēji ir pieejami dažādās krāsās.

Ja meklējat oriģinālus virtuves sīkrīkus, laba ideja ir pie sienas stiprināms pudeļu atvērējs. Piestiprināts pie sienas, tas ne tikai izdaiļos telpu, bet arī vienmēr būs gatavībā. Uz ledusskapja var novietot arī pudeļu atvērēju ar magnētu. Ļoti praktisks ir arī pudeļu atvērējs ar pudeļu vāciņu turētāju - tas uzreiz savāc pudeļu vāciņus, lai pēc ballītes tie neatrastos visos mājas stūros.

Cepuru atvērējs

Pudeļu atvērēji galvenokārt paredzēti pudeļu vāciņiem, taču dažkārt var būt grūti atvērt arī pudeles ar plastmasas vāciņiem. Tādi, kas pievienoti sulām, minerālūdeņiem, eļļām. Par laimi, virtuves sīkrīku ražotāji ir padomājuši arī par to. Kausiņu atvērēji ir izgatavoti no plastmasas. Tās var atgādināt knaibles vai arī tām var būt daudz interesantākas formas, piemēram, bruņurupuča forma.

Šampanieša atveris

Cepuru atvērēji, vāciņu atvērēji, Korķskrūves - mēs to zinām. Bet vai ir piederumi, kas atvieglo pudeļu atvēršanu, bet ar šampanieti? Izrādās, ka jā! Tās ir labas ziņas ne tikai tiem, kas rīko Jaungada vakaru, bet arī Prosecco cienītājiem. Ar šampanieša atveri dzirkstošā vīna korķa izvilkšana būs daudz vieglāka.