Alus dzeršanai "brīvā dabā" (protams, tikai atļautā vietā!) ir savs šarms, bet profesionāla alus degustācija ir tikpat jautra. Lai nepārtraukti baudītu šī zeltainā dzēriena garšas dziļumu, ir vērts nodrošināties ar īpašiem alus piederumiem. Šie sīkrīki noderēs piknikos, grilēšanas un mājas ballītēs. Tās ir arī lieliski piemērotas kā dāvanas alus cienītājiem.

Alus krūzes un glāzes var atrast atsevišķā kategorijā!

Daži vārdi par zelta liquor....

Alus ir mūsu iecienītākais alkohola veids. Tas ir galvenais "izklaidētājs" āra tikšanās reizēs ar draugiem, ģimenes svētkos pie... bārbekjū vai skatīties futbola spēles. Dzerot alu, ir svarīgi ne tikai tas, kāda veida alkohols tiek lietots, bet arī tas, kā dzēriens tiek pasniegts.

Aksesuāri alus dzērājam

Svarīgākie alus aksesuāri, kas mājās būtu nepieciešami ikvienam alus cienītājam, protams, ir alus krūzes. Stiklenes var arī izcelt un uzsvērt konkrēta alus veida garšu, un tādu netrūkst. Vispopulārākās ir alus krūzes, kas izceļas ar savu izturību, izturību un lielu rokturi, kas ļauj tās ērti turēt rokā. Tie parasti ir izgatavoti no augstas kvalitātes bieza stikla, un šajā versijā tos visbiežāk var atrast bāros. Netrūkst arī no citiem materiāliem izgatavotu tvertņu. Ir pieejamas arī keramikas un pat koka alus krūzes. Interesanta alternatīva, īpaši tiem, kas sapņo par dzēriena pastāvīgu atdzesēšanu, ir termiski alus krūzes. Tajos tiek izmantota vakuuma izolācija, pateicoties kurai zema temperatūra tiek saglabāta līdz pat vairākām stundām.

Papildus krūzēm ir arī alus glāzes. Šie aksesuāri atgādina tulpes formu, un tos veido salocīta augšdaļa, burbuļveida bļoda un kājiņa. Pateicoties tiem, alu var pasniegt ļoti estētiski, tiek izcelta dzēriena krāsa un traukā saglabājas putas. Līdzīgi tiem ir alus glāzes pazīstams kā pokals. Tomēr tie ir slaidāki un smalkāki. Ir daudz vairāk šādu glāžu veidu, un to izvēle ir atkarīga no konkrētā alus veida, kā arī no individuālajām vēlmēm. Starp šāda veida alus piederumiem joprojām ir Weizen, Snifter, Goblet, Stange, French Jelly Glass, Pinta un Teku glāzes.

Aksesuāri alkohola pasniegšanai

Svarīgi ir ne tikai tas, kādā veidā dzerat alkoholu, bet arī tas, kā to pasniedzat. Papildus glāžu un krūžu izvēlei, kas ir piemērotas alus veidam, ir jārūpējas arī par dzēriena pasniegšanu. To, protams, palīdzēs panākt paplātes Svarīgs ir servēšanas šķīvis, uz kura var novietot vairākas pudeles vai glāzes, bet ne tikai. Svarīgi ir arī paliktņi, lai galda virsmas, galdi un soli, uz kuriem tiks novietoti dzērieni, nebūtu slapji. Pudeļu un stikla paliktņi Tiem ir ne tikai praktiska funkcija, bet daudzi no tiem izskatās pietiekami oriģināli, lai kalpotu kā dekoratīvi elementi. Tikpat labi izskatās arī pudeļu marķieru aizbāžņi. Papildus tam, ka katrs viesis zinās, kurš alus ir viņa, pudeles iegūs labāku izskatu un dzēriens ilgāk saglabāsies svaigs. Šādi aizbāžņi parasti ir izgatavoti no silikona, kas nereaģē ar pārtiku, un no tā izgatavotās daļas var mazgāt trauku mazgājamajā mašīnā. Pasniedzot alu, ir vērts pievienot dizainera Pudeļu atvērēji ko tagad var iegādāties dažādās oriģinālās formās.

Alus kastes

Alus dzērājam ir svarīgi sīkrīki, kuros glabāt savu iecienītāko dzērienu. Nepietiek zināt, kādā temperatūrā jāuzglabā spirts, svarīga ir arī pati uzglabāšanas metode. Populāras ir alus kastes ar vietu vairākām pudelēm. Pateicoties atbilstošai iekšējai aizsardzībai, pudeles nesaskaras viena ar otru, tādējādi samazinot to sabojāšanās risku. Turklāt šādas kastes ir ērti pārnēsājamas; dizaineru modeļiem ir izgriezti īpaši rokturi, lai konteineru varētu ērti turēt. Tomēr ar to viss nebeidzas. Dažas no tām ir aprīkotas pat ar pudeļu atvērēju. Šādi alus sīkrīki atrod plašāku pielietojumu. Tie ir populāri āra pasākumos ne tikai drošai alkohola transportēšanai, bet arī tāpēc, ka tos var izmantot, piemēram, kā tabureti vai galdu; protams, runa ir par kastēm, kas izgatavotas no izturīga materiāla, piemēram, tērauda.

Alus sīkrīki alkohola dzesēšanai

Starp alus dzērājam paredzētajiem sīkrīkiem ir arī piederumi, kas ļauj alu ilgāk uzglabāt atdzesētu. Papildus iepriekš minētajai termokrūzei birofili var izvēlēties arī citas ērtības. Ir pieejami īpaši alus dzesētāji, kas piestiprināmi pudelei. Elastīgajā "apvalkā" ir izolējošas putas, kas var saglabāt spirtu zemā temperatūrā vairākas stundas. Protams, šis dzesētājs ir pienācīgi jāsagatavo, pirms tam uz dažām minūtēm ievietojot to saldētavā.

Alu var arī atdzesēt, ievietojot to ledus spainī. Tās parasti ir izgatavotas no metāla un nerūsējošā tērauda. Viss, kas jums jādara, ir piepildīt tās ar ledus gabaliņiem un iegremdēt tajās alus pudeles. Šādi ledus konteineri ir lieliska ideja dāvana birofilam.